Recruitment Games

Hoewel de titel van dit artikel anders doet vermoeden, is recruitment zeker geen spelletje. Althans niet voor de professionele en corporate recruiters, maar voor legers gelden andere regels. De Nederlandse krijgsmacht kampt met ernstige personeelstekorten, met name onder jongeren.

De wervingscampagnes op TV en in het land lijken hun vruchten niet af te werpen. Hoewel soms onbedoeld grappig lijkt on-line video recruitment geen oplossing voor de Nederlandse Defensie. Misschien kunnen ze nog iets leren van de Amerikanen en Australiërs.

Volgens dit artikel proberen de legers van Amerika en Australië on-line jongeren te werven via multiplayer computer games. Defensie, de politiek en onze maatschappij dient zich wel af te vragen of dit wenselijk is. Er zijn al discussies of Defensie 17-jarigen mag gaan opleiden en misschien wordt de leeftijdsgrens door deze recruitment games wel erg vaag. 

reageer

Print

6 reacties | 925 views