En de winnaar is: Adecco!

boxing_gloves_red Op basis van de resultaten over het eerste kwartaal van 2009 doet Adecco het verreweg het beste van de drie reuzen. Waarbij Randstad en Manpower natuurlijk de andere twee zijn.

Adecco laat over het eerste kwartaal namelijk een omzetdaling van ‘slechts’ 26% zien; waar Randstad op –28% en Manpower zelfs op –32% uitkwam. Blijkbaar loont het om de grootste te zijn!

En hoewel dat zeker niet voor Adecco in Nederland geldt laat de uitzender ook in de Benelux een zeer goed resultaat zien; de omzetdaling bleeft beperkt tot 14% (Randstad noteerde –16%; USG zelfs –22%).

Maar het is niet allemaal rozengeur en maneschijn. Want dit is wat de management outlook van Adecco stelde met betrekking tot het einde van het eerste kwartaal:

During Q1 2009 revenues continued to decelerate, with an exit rate in March of approximately 31%

Dit betekent twee dingen:

  1. De omzetten in januari en februari moeten dus veel beter zijn geweest dan in maart.
  2. Adecco suggereert dat het resultaat over het tweede kwartaal aanzienlijk slechter zal zijn.

De omzetdaling in Europa geeft ook aardig de ontwikkeling van de economie in de verschillende landen aan:

Adecco | Revenues Q1 2009 vs. Q1 2008 for selected European counties En dan lopen wij nog te klagen over teruglopende vacaturevolumes. Hoe zou het voelen als je nu in Italie, Spanje of Engeland op zoek bent naar een baan?


reageer Print

6 reacties | 1.527 views

Share
Reacties (6)
  1. not, 6 mei 2009 om 1:37

    sorry, je vergelijkingen en cijfers kloppen niet.
    cijfers van internationaal en NL door elkaar, ofwel Adecco is in NL/benelux niet de winnaar. En eigenlijk gaat het om winst…

    antwoord
  2. Jolande de Ruyter, 6 mei 2009 om 1:47

    Adecco heeft in het eerste kwartaal van 2009 de nettowinst met 83% zien dalen tov het 1ekw2008, als gevolg van de verslechtering van de wereldwijde uitzendmarkten (RTLZ vandaag).

    Adecco presteert dan het 1e kw beter dan de rest, maar 83% omzetdaling tov 2008 is ronduit schokkend te noemen…

    antwoord
  3. Marc Drees, 6 mei 2009 om 1:50

    @not:
    Lezen is een kunst. Dus eerst goed lezen en dan reageren…

    antwoord
  4. Marc Drees, 6 mei 2009 om 1:51

    @Jolande:
    Natuurlijk zijn de cijfers dramatisch, maar in die dramatiek is alles weer relatief…
    En binnen dat perspectief doet Adecco het dus zeer behoorlijk; zeker in vergelijking met haar peers

    antwoord
  5. not, 7 mei 2009 om 11:27

    @marc, het was aardig bedoeld hoor ;)
    maar als analist in deze branche vind ik de organische groeicijfers het beste vergelijkingmateriaal (dus gecorrigeerd voor overnames etc). Voor NL/danwel Benelux:
    adecco: -22%
    randstad: -16%
    usg: -14% (-22% is dus de usg groep)
    zie de kwartaalberichten van deze bedrijven. volgens mij dus adecco minder geode prestatie (ook op ebita overigens).

    antwoord
  6. Marc Drees, 7 mei 2009 om 11:44

    @Not:
    Organische groei is fijn; maar uitzenders zijn bekende kralenrijgers.

    antwoord

iedereen heeft een mening, geef de jouwe



Geef je mening