JobDASH’s duistere praktijken

Logotype JobDASH Vandaag was de eerste applicatie op basis van de LinkedIn API al beschikbaar: JobDASH. Een Adobe AIR applicatie die ik binnen 1 minuut had geinstalleerd en na 15 minuten alweer had verwijderd.

Tot zover niets bijzonders, tenslotte barst de wereld van volstrekt  overbodige applicaties. Maar wat er daarna volgt is een stuk merkwaardiger.

Want na een aantal uren kreeg ik deze tweet onder ogen:

image

Een mij volstrekt onbekende persoon bedankt mij voor feedback waar ik geen weet van heb. Nou is mijn geheugen wat mottig, maar ik weet zeker dat ik hem niet ken.

Daarom vraag ik de man waar hij het over heeft. Waarop ik het volgende antwoord krijg:

image

Ik heb in die paar minuten dat ik JobDASH heb gebruikt via die applicatie ingelogd op mijn LinkedIn account. En vrijwel direct weer uitgelogd. Maar blijkbaar wordt aan de achterkant mijn LinkedIn account direct geharvested (met daarin mijn Twitter id) en word ik via Twitter lastig gevallen met gehengel om feedback.

Wat een uiterst merkwaardige gang van zaken! En voor mij een extra reden om nooit meer iets met JobDASH te maken willen hebben. Of met Workhound. Of met Twitterjobsearch. Want dat hoort blijkbaar allemaal onder hetzelfde spammy dak.

reageer

Print

5 reacties | 806 views