Wanhoop bij kandidaten stijgt!

Ik heb de laatste tijd erg veel last van overreagerende kandidaten. Ze reageren vaak al direct nadat de reactietermijn is verstreken met de opmerking; “Ik heb nog niets vernomen; kunt u mij de status vertellen van mijn sollicitatie?”

Ook krijg ik veel reacties op afwijzingen waarom men niet is gekwalificeerd en geselecteerd voor een gesprek. Uiteraard met de wanhopige oneliner: “kijkt u toch aub nogmaals naar mijn cv: ik sluit perfect aan om meerdere redenen etc etc”.

Ik merk dat ik een beetje moedeloos en geïrriteerd raak van al deze reacties. Het kost mij namelijk ook nog eens heel veel tijd om al die extra emails en telefoontjes te beantwoorden. Ik heb ook nagedacht waarom dit nu aan de orde is en hoe ik dit moet voorkomen.

Ik heb namelijk het idee dat dit gedrag, buiten het feit dat het een slechte arbeidsmarkt is, versterkt wordt door loopbaancoaches en re-integratie specialisten. Speciaal gericht aan deze doelgroep; dit gedrag heeft in mijn ogen geen enkele toegevoegde waarde.

Ik heb in alle eer en geweten mensen zeer gewogen afgewezen. In veel gevallen probeer ik al aan te geven in een mail waarom ik iemand afwijs en probeer ik uiteraard binnen de reactietermijn te reageren maar als je meer dan 80-100 reacties krijgt op een vacature dan is dat geen haalbare kaart meer.

Waarom een heroverweging laten plaatsvinden? Waarom recruiters lastig vallen met al die extra mail en stroom aan telefoontjes?

Ik gooi het dan ook graag eens in de groep; hoe pakken jullie dit aan? Hoe krijg ik bij de doelgroep de wanhoop weg?

De markt is moeilijk en men moet meer sollicitaties plegen dan normaal maar dat hoort toch bij het spel van solliciteren? Een keertje door het stof gaan is toch niet het allerergste? Misschien helpt het als mensen zeer gericht gaan solliciteren in plaats van met hagel te gaan schieten. Overeenkomstige woorden vanuit de vacature in het cv en de brief helpen enorm.

Ik ben benieuwd naar jullie reacties! Hoe voorkom ik deze hoos aan reacties waar je eigenlijk weinig mee kunt? Help me out!

reageer

Print

40 reacties | 1980 views