Gouden tip: maak jezelf in drie minuten een unieke kandidaat

Wat is er aan de hand?

Voor een aantal beroepen in de systemen van het UWV geldt dat de vraag hoog is, dat er mensen zijn die het kunnen, maar dat niemand aangeeft het te willen.

Niet gehinderd door kennis van de systemen van het UWV trek ik de conclusie dat werkzoekers zichzelf uniek kwalificeren als ze een dergelijk beroep als wensberoep selecteren in een lijstje. Je moet er dan vanuit kunnen gaan dat je de enige bent die bij de werkgever op de radar komt. Dit is het gevolg, denk ik dus, van de beroepenstructuur van het UWV die uitnodigt tot ecologische fouten.

Hoe zit het precies?

Ziehier een top 30 van beroepen die, volgens cijfers van het UWV, niemand wil uitoefenen, terwijl er wel mensen zijn met ervaring én terwijl er wel vacatures voor openstaan. Als je voor dit beroep, als werkzoeker, aangeeft dit te ambiëren ben je dus de enige.

Ervaring Vacatures Ambitie
Tekenaar-werkvoorbereider civiele techniek 22 112 0
Monteur gevelelementen 96 92 0
Eerste monteur gas / water (leidinglegger) 18 49 0
Ontwerper machines / gereedschappen 20 49 0
Constructeur-ontwerper civiele techniek 28 43 0
Tekenaar machines / gereedschappen 44 38 0
Bedrijfsleider / ondernemer verkoop badkamers en sanitair 12 32 0
Hoofdconstructeur machines / gereedschappen 38 30 0
Uitvoerder cultuurtechniek 11 26 0
Uitvoerder betonwerken 27 25 0
Obstetrisch en gynaecologisch verpleegkundige 26 24 0
Carrosseriebouwer (hout) 28 23 0
Cad-tekenaar-constructeur bouwkunde 24 23 0
Ambulanceverpleegkundige 56 22 0
Hoofdmonteur consumentenelektronica 25 20 0
Tekenaar scheepsbouw 36 16 0
Constructeur installatietechniek 25 16 0
Hoofd constructeur-ontwerper bouwkunde 21 15 0
Voetbalsteward 342 15 0
Huishoudkundig consulent 17 15 0
Eerste monteur laag- en middenspanningsnetten (kabelwerker) 19 14 0
Boormeester grondboring en bronbemaling 36 14 0
Projectleider houtverwerkende industrie 14 13 0
CPA-verpleegkundige / centralist 21 13 0
Gieter metaal 53 13 0
Verpleegkundige neonatologie 20 12 0
Ontwerper pijpleidingsystemen 31 12 0
Scheepsplaatwerker 27 12 0
Vloerenafwerker 34 12 0
Onderofficier koninklijke landmacht 853 11 0

Wat nemen we ervan mee?

De cijfers van het UWV geven myriaden uitgangspunten om mismatches te gaan oplossen of jezelf beter te positioneren. Dit is slechts een voorbeeld. Ik hoop van harte dat UWV actief op pad gaat om fringe bloggers en anderen te coachen in juist gebruik van definities en correcte interpretatie van de gegevens. Een feedback lus opzetten rendeert namelijk vooral als iedereen in de lus de feedback verwerkt en in verwerkte vorm weer teruggeeft. Klopt het wat ik hierboven beweer? Zo nee, waarom  niet?

Ik kan niet wachten totdat het UWV de gegevens in een feed zet. Als ze daar niet snel genoeg mee zijn zal ik het zelf doen en via RecruitmentMatters ter beschikking stellen, for the time being. Er komen mooie tijden aan voor de arbeidsmarkt. Indeed heeft recent ook al een knuppel in het hoenderhok gegooid. Hopelijk schrijft Marc Drees daar snel een blogje over. Stay tuned.

Geef een reactie